23 października 2019 Aleksander

SZYBKIE ODBIORY ZLECEŃ Z APLIKACJĄ MOBICOURIER

Nie tylko ostatnia mila

Jednym z głównych problemów przed jakimi stają firmy kurierskie optymalizując proces doręczania jest tzw. ostatnia mila. Nie mniej ważna jest jednak także obsługa zleceń odbioru przesyłek. Odpowiednio zaplanowana i zautomatyzowana może przynieść duże oszczędności i zoptymalizować czas pracy kuriera. Pomóc w tym mogą inteligentne narzędzia, operujące na styku klient- centrala – kurier. Jednym z nich jest MobiCourier polskiej firmy Opennet.pl, dostarczającej wysokiej klasy rozwiązania informatyczne dla firm z sektora TSL.

MobiCourier wspiera proces logistyczny od momentu zlecenia odbioru

MobiCourier to intuicyjna aplikacja instalowana na telefonie kuriera. Przeznaczona jest na urządzenia z systemem Android 4.0 lub wyższym. Pobierana jest samodzielnie przez kuriera ze sklepu Google Play i zmienia jego smartfon w intuicyjne centrum zarządzania całym procesem doręczenia, umożliwiając m.in.:
• przyjęcie przesyłki do doręczenia
• doręczenie przesyłki
• doręczenie na adres Odbiorcy lub punktu (Paczkomat, PUDO)
• akceptowanie zleceń
• pickup przesyłek
• obsługę płatności i COD
• obsługę mPOK
• rozliczenie przesyłek oraz kasy
• komunikację z klientem i Centralą

MobiCourier –kompleksowa obsługa odbioru przesyłek i szybki proces skanowania przesyłek

Aplikacja automatycznie wydaje zlecenie odbioru z pominięciem dispatchera. Szybkie podjęcie przesyłki możliwe jest w każdym modelu: z adresu nadawcy, paczkomatu lub punktu PUDO. Kurier – z poziomu aplikacji – ma możliwość weryfikacji wypełnienia lub ilości stopów oraz opcję zaakceptowania lub odrzucenia zlecenia.

Odbiór może odbyć się na gotowych etykietach lub na podstawie danych pobranych z systemu firmy kurierskiej. Aplikacja umożliwia szybkie i intuicyjne skanowanie wszystkich rodzajów kodów (kreskowe, 2D, 3D). Oprogramowanie gwarantuje bardzo wysoką czułość, która umożliwia skanowanie także w złych warunkach oświetleniowych. MobiCourier potrafi także automatycznie skanować wiele przesyłek jednocześnie.

MobiCourier zbuduje Twoją przewagę konkurencyjną

MobiCourier funkcjonuje w wielu firmach. Jego działanie zostało wielokrotnie przetestowane w realnych operacjach kurierskich za każdym razem przynosząc wymierne korzyści: poprawę skuteczności doręczeń, zwiększenie wydajności i ograniczenie kosztów operacyjno-administracyjnych firmy.

MobiCourier umożliwia łatwą implementację i integrację z systemem operacyjnym firmy przewozowej. Nie generuje kosztów utrzymania infrastruktury, ani konieczności inwestycji w drogie urządzanie mobilne dla kurierów.

Ze względu na to, że jest to autorskie, stale rozwijane i dedykowane branży TSL rozwiązanie, istnieje możliwość dodania nowych funkcjonalności(np. dodatkowych modeli dostaw i odbiorów) dopasowanych do indywidualnych wymagań klienta i konkurencyjnego otoczenia biznesowego.

, , , , , , , , , , , , ,