22 października 2019 Aleksander

KONTROLA I ROZLICZANIE PRACY KURIERA Z APLIKACJĄ MOBICOURIER

Procesy w tle

Odebranie paczki od nadawcy i dostarczenie jej do odbiorcy to widoczna część pracy jaką wykonują firmy kurierskie. Nie byłaby ona jednak możliwa gdyby nie – niewidoczne dla klienta – procesy operacyjno-administracyjne pozwalające rozliczać i kontrolować pracę kurierów.

Komunikacja na styku klient-firma-kurier, rozliczenia paczek, wyliczenia dotyczące wynagrodzeń kuriera czy obsługa rozliczeń w ramach płatności za pobraniem wymagają wsparcia intuicyjnych i niezawodnych narzędzi. Jednym z nich jest MobiCourier polskiej firmy Opennet.pl, dostarczającej wysokiej klasy rozwiązania informatyczne dla firm z sektora TSL.

MobiCourier prosty sposób na organizację i kontrolę pracy kuriera

MobiCourier to intuicyjna aplikacja instalowana na telefonie kuriera. Przeznaczona jest na urządzenia z systemem Android 4.0 lub wyższym. Pobierana jest samodzielnie przez kuriera ze sklepu Google Play i zmienia jego smartfon w intuicyjne centrum zarządzania całym procesem doręczenia, umożliwiając m.in.:
• przyjęcie przesyłki do doręczenia
• doręczenie przesyłki
• doręczenie na adres Odbiorcy lub punktu (Paczkomat, PUDO)
• akceptowanie zleceń
• pickup przesyłek
• obsługę płatności i COD
• obsługę mPOK
• rozliczenie przesyłek oraz kasy
• komunikację z klientem i Centralą

MobiCourier – prosta obsługa rozliczeń płatności

Płatności za pobraniem to języczek u wagi w procesie doręczenia. MobiCourier umożliwia automatyczne rozliczenie płatności dokonanymi kartami kredytowymi lub debetowymi. Aplikacja komunikuje się terminalem płatniczym za pomocą technologii Bluetooth i obsługuje wszystkie najpopularniejsze systemy płatności. W tym BLIK, przy użyciu którego nie jest wymagane korzystanie z terminala płatniczego. Wystarczy sama aplikacja.

MobiCourier – kurier w zasięgu aplikacji
Podczas całego dnia pracy kuriera zostają wygenerowane duże ilości informacji. Ich odpowiednia segregacja i automatyczne uruchamianie wynikających z nich procesów – a więc komunikacja na linii kurier – Centrala – są fundamentem sprawnego działania firmy przewozowej.

MobiCourier umożliwia pełne rozliczenie pracy kuriera. Dzienne, w zakresie rozliczenia paczek oraz kasy (COD, nadania gotówkowe) oraz miesięczne podglądy w rozliczenie pracy i należnego wynagrodzenia.

Zarządzanie pracą kuriera odbywa się z poziomu systemu operacyjnego firmy kurierskiej. Możliwy jest m.in. stały monitoring pracy kuriera z poziomu panelu administracyjnego. Implementacja funkcjonalności administracyjnych odbywa się z wykorzystaniem metod API dostarczonych przez Opennet.pl.

, , , , , , , , , , , , ,