8 października 2019 Aleksander

Płatności BLIK w aplikacji MobiCourier

Tpay.com, OpenNet.pl i Zebra Technologies nawiązały współpracę w zakresie opracowywania rozwiązań płatniczych dla segmentu usług kurierskich. Na początek planowane jest wdrożenie płatności BLIK na terminalach mobilnych Zebra wyposażonych w aplikację MobiCourier, która jest częścią systemu Trucker.

Właśnie rozpoczęły się testy produkcyjne. Jedną z pierwszych firm kurierskich, która testuje płatności BLIK w aplikacji dostarczonej przez OpenNet.pl. jest warszawska firma kurierska Riders, specjalizująca się w dostawach e-commerce tego samego dnia.

Dzięki współpracy z Tpay.com firmy kurierskie korzystające z systemu Trucker zyskają dodatkową możliwość przyjmowania płatności od klienta – mówi Marcin Ciećwierz – CEO OpenNet.pl. – Płatności kartą kredytową stały się już standardem, ale wymagają od kurierów posiadania terminala. W przypadku BLIK płatność jest dokonywana bezpośrednio na urządzeniu mobilnym Zebra, co przyspiesza proces i nie wymaga dodatkowych rozwiązań, a w konsekwencji zmniejsza koszty zarówno sprzętu kurierskiego, jak i czasu jego pracy.

Nowa metoda płatności umożliwia kurierom Riders akceptowanie płatności za usługę pobrania bezpośrednio w aplikacji MobiCourier. Odtąd, jeśli z jakiegoś powodu odbiorca nie będzie miał gotówki ani karty, będzie mógł zapłacić BLIK-iem na przenośnym urządzeniu kuriera.To bezpieczna, niezawodna i coraz popularniejsza metoda płatności.

W codziennej pracy kurierom Riders towarzyszą solidne terminale mobilne Zebra Technologies, które zostały przystosowane do obsługi płatności BLIK – dodaje Jacek Żurowski, regionalny dyrektor sprzedaży na Europę Środkową w Zebra Technologies. – Jestem przekonany, że połączenie nowoczesnych technologii – terminali mobilnych, aplikacji MobiCourier, systemu Trucker oraz BLIK- pomoże firmom kurierskim, takim jak Riders, płynnie dostosować się do obsługi większej liczby klientów, przyspieszyć zamówienia i dostarczać paczki już przy pierwszej próbie.

Tpay.com koncentruje się na innowacjach. Wdrażamy coraz więcej projektów wykraczających poza standardową usługę e-commerce. Nasze rozwiązania i możliwości idealnie pasują do oczekiwań wymagających partnerów, takich jak firmy kurierskie. Doskonałym przykładem jest tu dostępność BLIKA w aplikacji MobiCourier i systemie Trucker, które są kolejnymi rozwiązaniami IT wspieranymi przez Tpay Fastpass – powiedział Juliusz Stawiński, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Tpay.com

, , , , , , , , , , , , ,