8 października 2019 Aleksander

Ambro Express wybrał system operacyjny Trucker Plus

Ambro Express to nowy projekt logistyczny dedykowany klientom wyspecjalizowanych branż. Oparty został na prawie 20-letnim doświadczeniu Ambro Logistics, polskiego dostawcy międzynarodowych usług transportowych i spedycyjnych. Oferta operatora obejmuje transport drobnicowy paczek, w szczególności paczki niestandardowe, w których spółka dostrzega największe szanse rozwoju. Ambro kieruje swoje usługi głównie do branż specjalistycznych, takich jak motoryzacja, z dedykowaną flotą pojazdów, kompleksem magazynowym i siecią dystrybucji obejmującą cały kraj w systemie dostaw następnego dnia.

Do obsługi usług kurierskich Ambro Express wybrał system operacyjny Trucker Plus dostarczony przez OpenNet.pl. Wdrożona została wersja Truckera z najszerszym zakresem funkcjonalności zawierająca następujące moduły: handlowy, operacyjny do zarządzania siecią kurierską i transportową, logistyczny wspierający procesy magazynowe i sortujące oraz rozliczeniowy obsługujący fakturowanie i raportowanie. Ponadto Ambro Express zdecydowało się na wdrożenie aplikacji WebTrucker dedykowanej klientom biznesowym firmy.

Poszukując dostawcy kompleksowego rozwiązania operacyjnego, skoncentrowaliśmy się na wszechstronności systemu zarządzania transportem (TMS), który obejmie wszystkie obszary działalności firmy. Potrzebowaliśmy rozwiązania gwarantującego wydajność właściwą do skali działalności, liczby klientów, rozwoju sieci oraz liczby połączeń krajowych i międzynarodowych Ambro Express – mówi Piotr Majtka, Network Manager Ambro Express. – Pod tym względem system Trucker Plus okazał się bezkonkurencyjny w porównaniu z innymi gotowymi systemami operacyjnymi dostępnymi na rynku.

Ze względu na fakt, że oferta Ambro Express jest skierowana do wyspecjalizowanych branż i klientów oczekujących zastosowania indywidualnych, często dedykowanych procesów logistycznych, kluczowym wymaganiem dla systemu Trucker Plus była jego skalowalność i gotowość do szybkich zmian oraz indywidualnych wdrożeń, których oczekują klienci Ambro .

Po fazie testów jestem przekonany, że system Trucker Plus nie tylko zoptymalizuje pracę naszej firmy, przy znacznym zmniejszeniu zasobów, usprawnieniu procesów i komunikacji w organizacji, ale także zapewni wysoką elastyczność pozwalającą na dopasowywanie się do oczekiwań naszych kontrahentów – potwierdza Wojciech Leske, kierownik sprzedaży Ambro Express.

Wersja produkcyjna systemu Trucker w wersji Plus miała premierę w Ambro Express 18 października 2018 r.

, , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.