7 października 2019 Aleksander

VSLS – dostawca specjalistycznych usług kurierskich – wybrał system Trucker Plus

Warszawska firma VSLS specjalizuje się w obsłudze korespondencji między bankami i ich klientami. Usługi realizowane są w ramach restrykcyjnych procedur określanych przez instytucje finansowe oraz regulatora rynku. Aby sprostać tym wyzwaniom i zbudować przewagę konkurencyjną na wymagającym rynku przesyłek proceduralnych, VSLS zdecydował się na wymianę systemu informatycznego.

W profesjonalnej firmie kurierskiej zarządzanie każdym obszarem działalności – od sprzedaży, przez operacje transportowe, magazynowe i kurierskie, po rozliczenia i analitykę – musi odbywać się
w oparciu o nowoczesną, zintegrowaną i elastyczną architekturę IT. VSLS wybrał rozwiązanie przygotowane przez OpenNet.pl. System Trucker Plus zapewnia m.in. optymalizowanie w czasie rzeczywistym zarządzania logistyką na pierwszej, środkowej oraz ostatniej mili, bez względu na zasięg i skalę działania przedsiębiorstwa.

Jesteśmy szybko rozwijającą się firmą, dlatego potrzebujemy rozwiązania, które będzie rosło razem z nami – mówi Robert Sulich, prezes VSLS – Trucker Plus jest sprawdzonym rozwiązaniem na różnych poziomach wielkości biznesu z branży TSL. Jednocześnie jest na tyle elastyczny, że odpowiada również na potrzeby dość specyficznej strategii rynkowej VSLS.

System zapewni VSLS nie tylko zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów działalności, ale dostarczy także jego klientom najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie logistyki i komunikacji. Trucker Plus po finalnej konfiguracji dostosowującej system do procesów, usług i zasobów klienta, będzie utrzymywany na serwerach VSLS.

Obsługa takich klientów jak banki, wymaga sprostania bardzo restrykcyjnym wymogom bezpieczeństwa stawianym podmiotom z sektora finansowego. Dlatego zasadniczy zakres prac obejmował dostosowanie systemu do potrzeb specjalistycznej usługi oraz związanych z nią procedur – mówi Marcin Ciećwierz, Prezes Zarządu OpenNet.pl – Było to możliwe m.in. dlatego, że Trucker Plus jest jednym z najbardziej elastycznych i skalowalnych systemów informatycznych dedykowanych sektorowi TSL.

Ze względu na zakres świadczonych usług, VSLS zdecydował się na jedną z najszerszych funkcjonalności systemu Trucker Plus obejmującą m.in.:
• aplikację WebTrucker, czyli portal klienta instytucjonalnego VSLS,
• mobilną aplikację kurierską na system Android,
• moduł Dispatch do wydawania zleceń,
• modułyrozliczeń klientów oraz kurierów, integracji księgowości wraz z obsługą kasową oraz CRM,
• moduł raportowy i administracyjny,
• moduł Trucker WMS do obsługi magazynu centralnego wraz z aplikacją magazynową
na urządzenia przenośne.

Trucker Plus jest systemem komplementarnych modułów i istnieje możliwość wdrożenia tylko tych funkcjonalności, które są niezbędne dla danego operatora logistycznego. Jeśli klient ma potrzebę wdrożenia np. tylko CRM-u, to nie ma żadnego problemu, by tak zrobić. – dodaje Marcin Ciećwierz – VSLS wybrał jednak wdrożenie Trucker Plus z bardzo szeroką funkcjonalnością i dzięki temu będzie mógł w pełni wykorzystać jego możliwości.

, , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.